Photo1 photo2 photo1 photo1 photo1 photo1 photo1 photo8 photo9


Nowy kierunek studiów – Inżynieria i gospodarka wodna!

wtorek 16.06.2015

wwwProblematyka wodna na Wydziale Budownictwa i Inżynierii Środowiska stanowi ważny obszar badawczy i edukacyjny. Dlatego też Wydział, zgodnie z Uchwałą Senatu SGGW w Warszawie z dnia 26 stycznia 2015 roku otwiera nowy kierunek studiów pod nazwą Inżynieria i Gospodarka Wodna. Pierwsza rekrutacja odbędzie się już w roku akademickim 2015/2016, a przedmiotami kwalifikacyjnymi są: matematyka lub fizyka lub chemia oraz język obcy.

Studia na tym kierunku kształcą specjalistów w zakresie gospodarki wodnej zapewniającej w sposób zrównoważony zaspokojenie potrzeb wodnych ludności, przemysłu i rolnictwa oraz ochronę przed klęskami powodzi i suszy. Program studiów zapewnia uzyskanie kompetencji inżynierskich uwzględniając oprócz aspektów rozwojowych również potrzeby zachowania równowagi ekosytemowej i potrzeb społecznych. Program studiów obejmuje szeroki zestaw przedmiotów podstawowych (matematyka, fizyka, chemia), kierunkowych o charakterze procesowym, konstrukcyjnym, technologicznym oraz środowiskowych uwzględniając szeroką możliwość wyboru przez studenta. Wydział zapewnia realizację programu studiów w laboratoriach przedmiotowych i pracowniach komputerowych wyposażonych w najnowocześniejszą aparaturę, sprzęt i oprogramowanie. Wykłady i ćwiczenia w znacznej części będą się odbywać w najnowszym obiekcie naszego kampusu, jakim jest Laboratorium – Centrum Wodne. Studenci mają możliwość realizacji części studiów na najlepszych uczelniach zagranicznych współpracujących z SGGW w ramach programu Erasmus.

Po ukończeniu studiów I stopnia absolwent uzyskuje tytuł zawodowy inżyniera. Potencjalnymi miejscami pracy są przedsiębiorstwa wykonawcze budownictwa wodnego i wodno-melioracyjnego, biura projektów i firmy konsultingowe, zarządy gospodarki wodnej, wojewódzkie zarządy melioracji i urządzeń wodnych wraz ze swoimi strukturami lokalnymi, instytucje administracji rządowej i samorządowej, instytucje edukacyjne i instytuty naukowe. Absolwenci są przygotowani do podjęcia studiów II stopnia. Absolwenci zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Infrastruktury i Rozwoju z dnia 11 września 2014 r. w sprawie samodzielnych funkcji technicznych w budownictwie są uprawnieni do podjęcia praktyki zawodowej w kierunku uzyskania uprawnień w specjalności inżynieryjnej hydrotechnicznej i konstrukcyjno-budowlanej.

Article Source


Brak komentarza

Brak komentarza.

Kanał RSS z komentarzami do tego wpisu.

Przepraszamy, możliwość dodawania komentarzy jest obecnie wyłączona.

Copyright © 2009 – . Wordpress Theme developed by Web Hosting Fan.


Zaloguj się
Administrator strony